2017 metų LGD ekspedicijos tikslas – Čikaga, JAV

Ačiū visiems balsavusiems už 2017 metų ekspedicijos tikslą, kuri bus skirta Lietuvos 100-mečiui. Balsavimo ir LGD tarybos sprendimu – LGD ekspedicija planuojama į Čikagą (JAV). „Reikia gyventi grand life*, o ne nykštuko, slieko gyvenimą“ prof. Kazys Pakštas 1939 m. *didis gyvenimas (angl.) Daugiau informacijos netrukus.

Balsavimo rezultatai:

1. Ukraina. Kelionės tikslas – glaudžiau bendradarbiauti su Ukrainos geografų draugija, fiksluoti lietuviškus pėdasakus (vietovardžius susijusius su Lietuva). Vienas uždavinių – Lietuvos pusiasalis (brasta) Sivašo ežere Kryme. 2018 m. (vasaris-kovas). Plačiau. 6 balsai

2. Madagaskaras. Kelionės tikslas – pažintinis. Vienas uždavinių – viešinti žinią, kad keliaujame ten, kur prof. Kzys Pakštas nebuvo ir neplanavo ten įkurti Atsarginės Lietuvos. 2018 m. (vasaris). Plačiau apie Madagaskarą. 10 balsų.

3. JAV.  Kelionės tikslas – Pasaulio lietuvių archyve (Čikaga) surinkti duomenis apie išeivius geografus (prof. K.Pakštą, dr. V. Viliamą). Keliauti prof. K. Pakšto ekspedicijos po JAV pėdsakais. 2017. Plačiau apie Pasaulio lietuvius čia ir čia. 11 balsų ir LGD valdybos pritarimas.

Kviečiame prisijungti organizuojant ir įgyvendinat vieną iš ekspedicijų.