Draugijos naujienlaiškis Nr. 13

Gerbiami Lietuvos geografų draugijos nariai,

susikaupė pluoštas naujienų, kuriomis norime su Jumis pasidalinti. Liūdėdami pranešame, kad 2013 m. sausio 22 d. mirė ilgametis draugijos narys Algirdas Bagdonas, buvęs Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vadovas, agrometeorologas, visuomenės veikėjas.

Sausio 14 d. vyko draugijos valdybos posėdis. Pagrindiniai priimti sprendimai:
1) draugijos narių kelionė vyks balandžio 13-14 d. į Latvijos Vidzemę. Tikslesnė informacija apie kelionės maršrutą ir registraciją bus paskelbta šį mėnesį,
2) Visuotinis (ataskaitinis-rinkiminis) draugijos suvažiavimas vyks gegužės 31 d. Prašome jau dabar galvoti apie galimus įstatų (NUORODA) pakeitimus, draugijos prezidento, valdybos ir revizijos komisijos narių kandidatūras naujai 3 metų kadencijai. Kvietimas su tikslesne informacija kiekvienam draugijos nariui turėtų būti išsiųstas ne vėliau kaip balandžio 31 d. Jei negausite kvietimo, prašome pranešti,
3) patikslintas renginių planas.

Artėjant suvažiavimui teks atlikti svarbų darbą – patikslinti draugijos narių sąrašą. Kad išvengti kvorumo surinkimo per suvažiavimą problemos, labai svarbu, kad draugijos narių sąraše būtų kuo daugiau aktyvių narių. Minimalus aktyvumo ženklas – nario mokesčio mokėjimas. Kaip numato draugijos įstatų 21 punktas „Iš eilės trejus metus nemokėjęs nario mokesčio ir apie save neinformavęs narys vienašališku Valdybos sprendimu pripažįstamas praradęs Draugijos narystę, ir jam tai pranešama asmeniškai“. Kaip buvo nutarta 2010 m. vykusiame draugijos suvažiavime, mokestis mokamas už kalendorinius metus. 2010-2012 m. nesumokėjusiems mokesčio bus pranešta asmeniškai.

Nario mokestį už praėjusius ir šiuos metus galima sumokėti grynais per draugijos renginius (D. Krupickaitei) arba pervesti į draugijos sąskaitą Nr. LT067044060001190374, AB banke SEB, asociacijos kodas 191692171. Mokėdami banke ar internetu, skiltyje „Mokėjimo paskirtis” nurodykite asmens (asmenų), už kurį mokate vardą bei pavardę, taip pat ir metus, už kuriuos yra mokamas nario mokestis, skiltyje „Gavėjas” nurodykite Lietuvos geografų draugija (registracijos kodas 191692171). Nario metinis mokestis 20 Lt, pensininkams ir studentams (pateikus pažymėjimo numerį) – 10 Lt. Jei turite klausimų dėl nario mokesčio mokėjimo galite teirautis el. paštu.

Taip pat informuojame apie geografijos krypties daktaro disertacijos gynimą: vasario 15 d. KĘSTUTIS PAPŠYS gins disertaciją „Ekstremalių įvykių rizikos vertinimo kartografinės informacijos sistemos kūrimo metodologija” fizinių mokslų srities, fizinės geografijos daktaro laipsniui gauti.

Primename ir kviečiame dalyvauti Lietuvos kraštovaizdžio kaitos tyrimo fotokonkurse „LAIKAS KEIČIA ŽEMĘ„.

Galiausiai pateikiame Jums 2013 m. I ketvirčio Tarptautinės geografų sąjungos (IGU) naujienlaiškį ir pranešame apie JK Karališkosios geografijos draugijos metinę tarptautinę konferenciją Londone „Nauji geografijos paribiai”.

Jei turite informacijos, kuria norėtumėte pasidalinti su kolegomis geografais, prašome siųsti ją info@lgd.lt

LGD valdyba