Draugijos naujienlaiškis Nr. 20

Gerbiami Lietuvos geografų draugijos nariai,

sulaukę rudens, skubame pasidalinti gražiomis, kaip rudeniniai lapai, naujienomis, kurių išties nemažai:

Rugsėjo 17 d. vyko draugijos valdybos posėdis. Vienas pagrindinių posėdžio svarstytų klausimų – Lietuvos geografų kongreso organizavimas. Pristatytas preliminarus kongreso organizacinis komitetas, kuris artimiausiu metu turėtų patikslinti kongreso datą. Plačiau apie šį ir kitus draugijos valdybos posėdžio metu svarstytus klausimus skaitykite draugijos svetainėje (skiltyje „Protokolai„) ir šio laiško prisegtuke.

Posėdžio metu buvo patvirtintas renginių planas 2013/2014 m., jį taip pat rasite laiško prisegtuke. Visus Draugijos narius ir ne tik kviečiame aktyviai dalyvauti vyksiančiuose renginiuose!

Iki spalio 30 d. laukiame mokslinių straipsnių, geografinių mokslo leidinių recenzijų ir tekstų apie geografijos mokslo aktualijas mokslo žurnalui „Geografijos metraštis”. Išsamesnė informacija autoriams.

Džiugu pranešti, kad šiemet buvo išleistas vadovėlis „Lietuvos gamtinė geografija„, skirtas Lietuvos universitetų gamtinės ir visuomeninės geografijos studijų studentams bakalaurams. Jis parengtas pagal Vilniaus, Klaipėdos ir Lietuvos edukologijos universitetų geografijos programų Lietuvos gamtinės geografijos ir su ja susijusių dalykų modulius.

Aplinkos ministerija iki spalio 4 d. kviečia įvairias valstybės institucijas ir visus suinteresuotus Lietuvos teritorijos bendrojo plano Jūrinės dalies projektu glaudžiai bendradarbiauti su projekto rengėjais ir pateikti pasiūlymus ir pastabas. Su patikslinta koncepcija galima susipažinti čia.

„Hnit-Baltic” informuoja, kad spalio 16 d. vyks pirmoji konferencija „GIS švietimui„, kurioje bibliotekos, muziejai, mokyklos ir universitetai kviečiami dalintis savo patirtimi naudojant GIS, o spalio 17-18 d. vyks kasmetinė Lietuvos Esri vartotojų konferencija.

Šių metų birželį dr. Giedrė Godienė vedė radijo paskaitą „Europos kraštovaizdžio konvencija: galimybės Lietuvai”. Paskaitoje atkreipiamas dėmesys į kraštovaizdį kaip bendrą gamtos ir visuomenės kūrinį, mokslo objektą. Paskaitos įrašą galite išgirsti čia.

Primename, kad Lenkijos geografai kartu su Tarptautine geografų sąjunga (IGU) kviečia dalyvauti 2014 m. rugpjūčio 18-22 d. Krokuvoje vyksiančioje regioninėje IGU konferencijoje „CHANGES, CHALLENGES, RESPONSIBILITY”. Daugiau informacijos oficialiame kongreso puslapyje.

Taip pat kviečiame susipažinti su tarptautinių organizacijų, kurių nare yra LGD, aktualiausiomis naujienomis jų tinklapiuose:
EUGEO (Europos geografinių organizacijų asociacija)
IGU (Tarptautinė geografų sąjunga)
Civilscape (Kraštovaizdžio konvencijos organizacija) 

Kitas naujienas kviečiame skaityti draugijos svetainėje www.lgd.lt

Jeigu turite informacijos, kuri galėtų būti svarbi geografų bendruomenei – maloniai kviečiame ją siųsti el.pašto adresu info@lgd.lt ir mes paskelbsime ją draugijos svetainėje.

LGD valdyba

Prisegtukai: