Draugijos naujienlaiškis Nr. 25

Gerbiami Lietuvos geografų draugijos nariai,

Nors prasidėjusi kalendorinė žiema pašykštėjo sniego, tačiau mes turime daug gerų žinių geografų bendruomenei.

primename, kad jau šį ketvirtadienį, gruodžio 5 d. 17 val. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto (M. K. Čiurlionio g. 21) prof. V. Chomskio auditorijoje (III a.) vyks gamtininko ir keliautojo mėgėjo Eugenijaus Leonavičiaus paskaita apie keliones, atvirukus ir pašto darbo ypatumus įvairiose pasaulio šalyse. Daugiau informacijos apie paskaitą čia.

2013 m. gruodžio 13 d. visus kviečiame į Baltijos kraštovaizdžio forumą. Daugiau informacijos apie forumą rasite čia. Norinčius dalyvauti prašome registruotis adresu g.godiene@gmail.com arba telefonu 8 5 263 1717.

Vilniaus universiteto Jaunųjų geografų klubas kviečia LGD narius į paskaitas, kurios vyks atitinkamą dieną 18 val. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto (M. K. Čiurlionio g. 21) prof. V. Chomskio auditorijoje (III a.):
– Gruodžio 10 d.  „Sirija šiandien“. Apie šios šalies aktualijas pasakos Sirijos pilietis M. Tiba bei docentas R.Tučas.
– Gruodžio 19 d.  „Kelionė aplink pasaulį“. Savo įspūdžiais bei patirtimi dalinsis žinomas keliautojas Šarūnas Savickas – žmogus per 88 dienas apkeliavęs visą žemės rutulį. Jis ką tik baigė savo kelionę, apie jį šiomis dienomis rašo spauda, mat keliaudamas jis išleido vos 10 eurų.
Daugiau informacijos apie Jaunųjų geografų klubą ir jo veiklą rasite klubo svetainėje.

Informuojame, kad Lietuvos geografų kongresas vyks 2014 m. rugsėjo 26-27 d. Vilniuje. Kviečiame registruoti mokslinius pranešimus. Daugiau informacijos skiltyje III-asis Lietuvos geografų kongresas.  Taip pat prašome platinti kvietimą tarp kolegų iš užsienio. Kvietimą lietuvių ir anglų kalba rasite prisegtuke, o taip pat Draugijos svetainėje.

Apie mus rašo:

Apie įspūdingą prof. K. Pakšto gimimo metinių paminėjimo renginį, kurį organizuojant aktyviai dalyvavo ir LGD valdybos narės G. Kynė ir G. Godienė, skaitykite žurnale „Lietuvė”.
Planuojame, kad pranešimą apie prof. K. Pakštą LGD įkūrimo 80-ojo gimtadienio proga sausio mėn. G. Kynė paskaitys ir draugijos nariams. Renginio laiką ir vietą dar patikslinsime.

Lapkričio 13 d. vyko žymaus fotografo, leidėjo ir keliautojo Mariaus Jovaišos paskaita apie Belizą ir kitas regiono šalis. Paskaitoje, kuri vyko VU Gamtos mokslų fakultete, susirinko gausus būrys klausytojų. Vieni iš jų – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, geografijos klubo „Azimutas“ nariai, kurie pasidalino mintimis apie susitikimą su Mariumi Jovaiša. Akimirkos iš renginio ir gimanizstų mintys svetainėje.

Informacija apie kitas konferencijas:

Primename, kad norintys dalyvauti IGU regioninėje konferencijoje Krokuvoje užsiregistruoti ir pranešimų santraukas turi išsiųsti iki 2014 m. sausio 15 d. IGU informuoja, kad galima teikti prašymus paramai (prašymo formą rasite prisegtuke). Daugiau informacijos apie konferenciją čia.

2014 m. rugpjūčio 23-24 d. Brno (Čekijoje) vyks 14 EURORURAL konferencija. Daugiau informacijos prisegtuke.

2014 m. rugpjūčio 29-30 d. Sankt Peterburge (Rusija) vyks Rusijos visuomeninės geografijos asociacijos asamblėja ir mokslinė konferencija. Rengėjai kviečia dalyvauti. Daugiau informacijos prisegtuke.

Tarptautinė socialinių mokslų taryba (International Social Science Council / ISSC) ir UNESCO paskelbė Pasaulio socialinių mokslų pranešimą „Kintanti globali aplinka“ (anglų kalba). Anotacija: „This book represents a comprehensive overview of the field gathering the thoughts and expertise of hundreds of social scientists from around the world. This edition focuses on the transformative role of the social sciences in confronting climate and broader processes of environmental change.“ Pranešimą galima parsisiųsti.

Su geriausiais linkėjimais,
LGD valdyba

Prisegtukai: