Kaip mokiniai geografines užduotis sprendė

Balandžio 1 dieną (šeštadienį), geriausius Lietuvos geografus sukvietė XVII Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas, kuris vyko Lietuvos Edukologijos universitete. Garsaus geografo, Nepriklausomybės akto signataro dr. Česlovo Kudabos vardu pavadintas mokinių konkursas vyksta jau septyniolikti metai. Tai išskirtinis mokinių konkursas, nes į LEU auditorijas kas metai susirenka apie 1000 dalyvių iš įvairiausių Lietuvos kampelių, kuriuos lydi jų geografijos mokytojai.

Tai labiausiai geografija besidomintys mokiniai savo mokyklose, klasėse.  Mokiniai sprendė geografines užduotis, kurios skirtos ne tik žinių, bet ir aukštesniųjų mąstymo gebėjimų patikrinimui, mokinių kūrybiškumui atskleisti.

Šį kartą kūrybinė užduotis –   geografiškai apipavidalinti atviruką, skirtą artėjančiam Lietuvos 100-mečiui. Tuo metu, kai mokiniai atliko užduotis, geografijos mokytojai susipažino su ilgamečio LEU dėstytojo doc. Rimanto Kontvaino biografine knyga, kurią pristatė pats autorius. Vėliau Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos perzidentas Rytas Šalna egzotiškais vaizdais ir pasakojimu nukėlė į tolimiausią nuo Lietuvos kraštą – Naująją Zelandiją. 

Nekantriai konkurso lauksime rezultatų.

Lietuvos geografų draugija yra nuolatiniai šio konkurso rėmėjai.