LGD akcija „Lietuva – Nemuno kraštas”

Lietuva – Nemuno kraštas. Sužinokime daugiau apie šią upę. Kam karantino sąlygos leidžia – pabūkime prie Nemuno, pajauskime jo galią, apgalvokime, kuo jis mums svarbus ir pademonstruokime savo įspūdžius geografiškai.

Tarptautinės “Geografijos nakties” proga Lietuvos geografų draugija (LGD) kviečia pasidalinti Jūsų 2021 m. balandžio 9 d. atliktais Nemuno foto-kadrais ir sukurti vienos dienos Nemuno fotografijų žemėlapį. Taip visi drauge galėsime apkeliauti Nemuno slėnį ir pamatyti jį daugelio žmonių akimis.

https://www.facebook.com/events/1038615859959968

Kviečiame 2021 m balandžio 9 d. nufotografuoti Nemuną – nuo tiltų, apžvalgos ir bažnyčių bokštų, piliakalnių, kelių, iš pakrantėje esančių savo namų, nuo įrengtų ir laukinių pakrančių, iš salų, iš dronų ir iš dar aukščiau.

Prašome “portretinių” Nemuno fotografijų, kurių pagrindinis akcentas – pati upė. Tegu jose matosi Nemuno krantai, visas slėnis, vaga, kilpos ir vingiai, santakos su kitomis upėmis (intakai), tėkmės sūkuriai ir vandenyje atsispindintys debesys, salos, sėkliai, senvagės, paplūdimiai, užliejamos pievos ir šalia esantys dirbami laukai, miškai, piliakalniai, miestai ir kaimai, užtvankos, tiltai, krantinės ir prieplaukos,  įvairiausi laivai ir pan..

Nors meninė kalba visada pravarti, šių fotografijų tikslas – fiksuoti esamą balandžio 9 d. situaciją skirtingose pakrantės vietose, dokumentuoti tos dienos debesuotumą, vėjuotumą, kritulius, vandens lygį, sroves, vegetaciją (augalijos būklę), statinius ir ūkines veiklas upėje ir šalia jos konkrečiame taške.

Siųskite savo fotografijas naudodamiesi specialia Lietuvos geografų draugijos sukurta anketa, prieinama šioje nuorodoje (ji bus aktyvuota 2021 04 09 nuo 7 ryto iki 23.59 val):

https://survey123.arcgis.com/share/309b47be99124c6b8adbf2947f5c44b3

Anketoje Jūsų bus prašoma :

  • Nurodyti fotografavimo taško adresą, apibūdinti vietą, kurioje fotografuojate
  • Nurodyti tikslų fotografavimo laiką – minučių tikslumu
  • Parašyti, kuris tai upės krantas ar kita vieta ( nuo tilto nurodykite: pasroviui/prieš srovę)
  • Pažymėti fotografavimo vietą žemėlapyje (koordinatės)
  • Trumpai pakomentuoti, kodėl fotografuojate būtent čia, kuo Jums svarbus Nemunas.

Pateikčių skaičius nėra ribojamas, tačiau prašome vieno asmens/iš vieno įrenginio neteikti daugiau kaip 10 fotofiksacijų. Pasidalinkite šia idėja su draugais, pakvieskite juos dalyvauti! Jei turite draugų Rusijos Federacijoje, Baltarusijoje – paprašykite prisijungti ir juos.

Tie, kurie pateiks savo kontaktus (jie nebus rodomi visiems svetainės lankytojams) dalyvaus Fotografijų konkurse, kurio 3 geriausiems darbams Lietuvos geografų draugija skirs prizus!!!

Dienos bėgyje galėsite savo ir kitų vaizdus, komentarus pamatyti interaktyviame žemėlapyje “Lietuva – Nemuno kraštas”, kurio nuoroda bus pateikta balandžio 9 dieną.

18 val. dalyvaukite konferencijoje “Mes prie Nemuno užaugę”, kur prie Nemuno esančių saugomų teritorijų direkcijos pasiūlys virtualiai pakeliauti Nemunu, virtualiai užsukant į jo pašonėje įsikūrusius Dzūkijos nacionalinį parką, Nemuno kilpų, Kauno marių, Panemunių, Rambyno ir Nemuno deltos regioninius parkus, sužinoti daugiau apie jų vertybes, varžytis konkurse ir laimėti prizus!  VSTT ir Agnė Jasinavičiūtė. Prisijungimas: MS TEAMShttps://bit.ly/3s3nMMu

Kontaktinis asmuo – Giedrė Godienė, el. p. g.godiene@gmail.com; FB Giedre Godienė

Daugiau informacijos apie “Geografijos nakties” renginius Lietuvoje ir pasaulyje:

https://www.geonight.net/    www.lgd.lt

Sekite naujienas Lietuvos geografijų draugijos  Facebook paskyroje