Prasideda Baltoscandia 2016 ekspedicija

Jau kitą savaitę (liepos 30 d.)  startuoja „Baltoscandia 2016” ekspedicija. Vienas iš šios ekspedicijos organizatorių yra ir Lietuvos geografų draugija. LGD atsakomybėje organizuojami susitikimai ir konferencijos Lenkijos, Vokietijos, Baltijos ir Skandinavijos šalių universitetuose, kuriuose tarpukariu paskaitas skaitė LGD įkūrėjas prof. Kazys Pakštas. Konferencijos skirtos prof. K. Pakšto puoselėtai Baltoskandijos idėjai prisiminti.  Ekspedicijoje dalyvauja 6 LGD nariai: Genovaitė Kynė, Arūnas Bliūdžius, Gerimantas Statinis, Eglė Melnikė, Virginijus Gerulaitis ir Aušra Rakauskienė. Iki Gdansko ekspediciją lydės dar beveik 30 LGD narių. Tuo pačiu tai – tradicinė metinė LGD kelionė, kurios metu numatyta pažintis su Šiaurės Lenkijos lankytinais objektais, susitikimai su lietuvių bendruomenėmis bei dalyvavimas konferencijoje Gdansko universitete.  

Konferencijų ir susitikimų grafikas: 

Liepos 30 d. Vytauto Didžiojo universitetas, Kaunas, Lietuva; 
Rugpjūčio 1 d. Gdansko universitetas, Gdanskas, Lenkija; 
Rugpjūčio 2 d. Liubekas, Vokietija; 
Rugpjūčio 4 d. Kopenhagos universitetas, Kopenhaga, Danija; 
Rugpjūčio 8 d. Stokholmo universitetas, Stokholmas, Švedija; 
Rugpjūčio 10 d. Bergenas, Norvegija; 
Rugpjūčio 18 d. Turku universitetas, Turku, Suomija; 
Rugpjūčio 19 d. Tartu universitetas, Tartu, Estija; 
Rugpjūčio 20 d. Latvijos universitetas, Ryga, Latvija. 

Konferncijų programos pridedamos. 

Ekspedicija „Baltoscandia 2016“ – yra žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ I-asis etapas. Šis žygis skiriamas Lietuvos Respublikos 100-mečiui paminėti. Misijos tikslas nusakomas trimis veiksmažodžiais: švęsti, šviesti, šviestis. Visų lietuvių bendradarbiavimas – naujųjų laikų tautos išlikimo sąlyga.  

Ekspedicijos „Baltoscandia 2016“ MISIJA – populiarinti Lietuvos, kaip modernios valstybės, 100-mečio minėjimą Šiaurės Europos regione ir įtvirtinti Lietuvos, kaip Baltoskandijos valstybės, įvaizdį Baltijos bei Skandinavijos šalyse. TIKSLAS – apkeliauti Baltijos ir Skandinavijos šalis, priminti prof. Kazio Pakšto puoselėtą Baltoskandijos idėją, vienyti Pasaulio lietuvius.

Prisegtukai: