Prof. Kaziui Pakštui atminti

Šiais metais minima prof. Kazio Pakšto 120-tosios gimimo metinės. Carinės Rusijos laikais, 1893 m. birželio 29 d. gimė Alinaukoje, Užpalių valsčiuje, augo ir mokėsi Užpaliuose, apkeliavo didžiąją dalį pasaulio (nepabuvojo tik atšiauriausiose Žemės vietose ir Australijoje), nuolat kovojo už Lietuvos nepriklausomybės atstatymą, parašė vertingų knygų, monografijų, straipsnių.

Prieš 80 metų (1934 m. sausio 9 d.) iniciavo ir įkūrė Lietuvos geografų draugiją ir iki antrojo pasaulinio karo buvo jos vadovu.

2013 metų spalio 25-26 dienomis Užpaliuose vyko renginys šiam žymiam mokslininkui atminti. Užpalių kultūros centras su energingąja vadove Birute Minutkiene, entuziastu Giedriumi Indaršiumi, Užpalių gimnazijos mokiniai su geografijos mokytoja Alma Vitėniene bei Lietuvos geografų draugija su valdybos narėmis dr. Giedre Godiene ir Genovaite Kyne minėjo prof. Kazio Pakšto nuveiktus darbus, aptarė Užpalių kraštovaizdžio pokyčius, organizavo jo knygų parodą, dviračių žygį į jo gimtinę Alinaukos vienkiemyje. Knygas parodai mielai paskolino Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, paroda Užpalių kultūros centre veiks iki lapkričio 8 dienos.

Entuziastingasis Kazio Pakšto šūksnis „Pasukime laikrodį šimtą metų pirmyn”. Įdomu, ką profesorius pasakytų apie dabartinę Lietuvą, ką siūlytų ateičiai?

LGD viceprezidentė, užpalietė, laikinai migravusi į Vilnių – Genovaitė Kynė 

Prisegtuke rasite daugiau informacijos apie Užpalių krašto nenuoramą prof. K. Pakštą, LGD įkūrėją, bei keletą užfiksuotų akimirkų iš renginio.

 

Prisegtukai: