Tian Šanio ledynui lietuviškas vardas

Tian Šanio kalnų Tujyk Su ledynas yra vos už 30 km nuo Kazachijos sostinės Almatos, gal būt todėl jis yra labiausiai ištyrinėtas kalnų slėninis ledynas pasaulyje! Simbolišką, bet Lietuvos mokslininkė Aušra Revutaitė jau trisdešimt metų vienui viena gyvena Tian Šanio kalnuose Centrinėje Azijoje šalia Kazachstano, Kirgizijos ir Kinijos valstybių sienų. 3 500 metrų aukštyje virš jūros lygio jai draugiją palaiko tik šuo ir katinas.

Prie ledyno tyrimų labai daug prisideda VU aliumnė geografė Aušrelė Revutaitė! 2014 m. rugpjūčio 15 d. Kazachijos geografijos instituto mokslo taryba už nuopelnus ir darbo indėlį tyrinėjant Tujyk Su ledyną suteikė Aušrelės Revutaitės vardą ledynui Nr. 97, esantį Šelek upės baseine, Ile Alatau kalnagūbryje, Tain Šanio kalnuose.

Sužinokite daugiau iš Aušrelės kurso draugės dr. Filomenos Kavoliutės straipsnio „Tian Šanio ledynui lietuviškas vardas” mokslo žurnale GEOLOGIJA. GEOGRAFIJA. 2016. T. 2. Nr. 1. P. 27–29:

Taip pat kviečiame į festivalį „Kino pavasaris”, kuriame bus rodomas filmas „Moteris ir ledynas” skirtas Aušrai Revutaitei. Filmas bus rodomas kovo 26 ir 28 dienomis. Daugiau informacijos čia.
 

Prisegtukai: