2019-ŲJŲ M. PASAULINĖ GEOGRAFIJOS ŽINIŲ SAVAITĖ KVIEČIA!

Lapkričio 10-18d. Lietuvos geografų bendruomenė kviečia drauge švęsti pasaulinę Geografijos žinių savaitę (angl. Geography Awareness Week)- atrasti, patirti ir gilinti geografijos žinias paskaitose, diskusijose, varžytis konkursuose, žiūrėti filmą, smalsiai keliauti ekskursijose ir žygiuose!

Renginiai nemokami ir skirti pačioms įvairiausioms auditorijoms!

Geografijos studentai vyks į specialią mokomąją išvyką į Dotnuvą, domėsis geografijos alumno Lino Jankaičio sėkmės istorija.

Visi žiniukai galės klausysis specialių paskaitų apie GIS, geografinių duomenų naudojimą, galynėtis protmūšyje Cleverest, o penktadienį, lapkričio 15 d. 12 val. VU CHGF Geomokslų institute M. K. Čiurlionio g. 21, kaip ir dar kituose 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje) iki lapkričio 8 d. užsiregistravusieji 8-11 klasių mokiniai pradės spręsti tarptautinės Geomokslų olimpiados I turo užduotis (daugiau informacijos: http://www.lgeo.chgf.vu.lt/).

Mėgstantieji žiūrinėti ir aptarinėti judančius ir nejudančius paveiksliukus antradienį (lapkričio 12 d.) kviečiami į filmo „Jei virstų medis: Žemės išlaisvinimo fronto istorija“ (If A Tree Falls: Story Of The Earth Liberation Front) peržiūrą (anglų k.), o šeštadienį (lapkričio 16 d.) – į parodos “Laikas keičia Žemę” atidarymą Karoliniškių bibliotekoje.

Tie, kas nori savo rankomis susikurti geografiškai pilietinę poziciją šiandieniniuose aplinkosauginiuose ir klimato kaitos disputuose ir maršuose atspindintį plakatą trečiadienio (lapkričio 13 d.) popietę laukiami Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje.

Dideli ir maži keliautojai jau sekmadienį (lapkričio 10 d.) galės ieškoti paslėptų Vilniaus kraštovaizdžių su geologu S. Saarmann, šniukštinėti Vilnių drauge su augintiniu, vadovaujant geografei G. Kynei pirmadienį (lapkričio 11 d.), o penktadienį atrasti Vilnių orientacinėse varžybose su geografu K. Vėta.

Kam Geografijos žinių savaitė atrodys per trumpa – galės pratęsti geografinius pasivaikčiojimus po Vilnių ir jo ledynmečio praeitį su geologu S. Saarmann lapkričio 23 d..

National geographic bendruomenės Geography Awareness Week renginius pradėjo organizuoti nuo 1987metų. Šiuo metu tokia tradicija gyva daugelyje pasaulio šalių.

Geografijos žinių populiarinimo savaitę Lietuvoje inicijuoja VU CHGF Geomokslų instituto studentija, susibūrusi į Jaunųjų geografų klubą, prisideda Lietuvos geografų draugija, VU CHGF GI dėstytojai, Vilniaus mokytojų namai.

Renginių programa, detali informacija, registracijair atskirų renginių pristatymai – Jaunųjų geografų klube https://www.facebook.com/EGEA.Vilnius; Lietuvos geografų draugijos tinklalapyje http://www.lgd.lt.; VU CHGF GI tinklalapyje: https://www.chgf.vu.lt/; Vilniaus mokytojų namų tinklalapyje: http://www.kultura.lt/.

Sekite mus socialiniuose tinkluose: FB Jaunųjų geografų klubas; FB Lietuvos geografų draugija; FB Miestas už mano lango

Prisegtukai: