Ekoturas vandens ženklais – Žemaitijos nacionaliniame parke

Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijos parodų salėje, Plateliuose, vyko ekoturas „Vandens ženklais”. Startavęs gegužę Dubingiuose, birželį keliavęs į Molėtus, liepą – į Smalininkus, spalį – į Gargždus ir Šilutę, ekoturas atkeliavo ir į Žemaitijos nacionalinį parką. Susitikime su vietos gyventojais dalyvavo kraštovaizdžio ekspertė dr. Giedrė Godienė, kultūrologė Ramunė Barma, muzikai: Sonata Tamašauskaitė, Antanas Petkus ir Kasparas Petkus.
Ekoturo metu dr. G. Godienė skaitė paskaitą „Kraštovaizdžio tvarkymo iniciatyvos Lietuvoje” ir pristatė geriausių Lietuvos bendruomenių ir savivaldybių 2012 m. iniciatyvų, projektų parodą. Joje eksponuojami Aplinkos ministerijos apdovanojimo „Už kraštovaizdį“ 2012 m. atrankos dalyvių projektai, susiję su kraštovaizdžio apsauga, tvarkymu ir planavimu.
Parodoje galima susipažinti su 29 per pastaruosius 5 metus savivaldybių administracijų, viešųjų įstaigų, įmonių, bendruomenių ir kitų organizacijų veiklomis kraštovaizdžio srityje. Tai labai įvairūs savo apimtimi ir pobūdžiu projektai. Dauguma jų skirti vandens telkinių pakrančių tvarkymui, miestiškų erdvių harmonizavimui, miestų ir miestelių parkų kūrimui. Net 10 projektų tikslas – išsaugoti išskirtinio kraštovaizdžio kompleksus ir objektus, atkurti jų funkcijas, vertingąsias savybes ir pritaikyti lankymui. 2012 m. Aplinkos ministerijos apdovanojimą „Už kraštovaizdį“ pelnė Utenos savivaldybė už pasiekimus kraštovaizdžio apsaugos, tvarkymo ir planavimo srityje. Paroda veiks iki gruodžio 15 d.

„Renginyje dalyvavo nemažai Žemaitijos nacionalinio parko turizmo forumo dalyvių. Nacionalinio parko direkcijos kraštotvarkos ir informacijos skyriaus specialistai supažindino su vykdomais kraštotvarkos projektais, 2013 m. turizmo sezono aktualijomis, nacionalinio parko produkto ženklu, darnaus turizmo strategijos įgyvendinimu. Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos pirmininkė Jurgita Krištupienė supažindino su asociacijos veikla. Diskusijose dalyvavę forumo dalyviai išsakė savo pasiūlymus ir pastabas dėl kelio Paplatelėje būklės, informacinių ženklų, išreiškė norą ir ateityje dalyvauti aplinkos tvarkymo akcijose“ – pasakojo projekto vadovė Daiva Abrutė.

Šis renginys – tai viena iš Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos vykdomo tarptautinio projekto „Lifescape – implementing European Landscape Convention in the South Baltic region“ (Lifescape – Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimas Pietų Baltijos regione), kurį finansuoja Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa, veiklų.

VSTT informacija