Geografinis langas

Žemėlapis “Geografinis langas” sukurtas 2020 m balandžio 3 d., kaip vienas iš EUGEO inicijuojamos “Geografinės nakties” platformos geografijos populiarinimo renginių.

Covid-19 pandemijai apėmus visą pasaulį, tautoms ir šeimoms gelbėjant susirgusius ir liūdint dėl mirusių, valstybėms paskelbus karantiną, daugybė žmonių įkalinti savo namuose ir Lietuvoje jau 20-a diena pasaulį mato per įvairius ekranus, o gyvai – daugiausiai per savo langą. Tačiau net ir likdami namuose, tebesame pasaulio dalimi!

Lietuvos geografų draugija, siekdama suteikti prasmės kasdienybei, ugdyti geografinį mąstymą, padėti mokytojams susidoroti su naujais nuotolinio ugdymo iššūkiais ir sužinoti, kiek plačiajai visuomenei įdomi, svarbi geografija ir atskiros geografinės šeimos disciplinos, kvietė visus pažvelgti pro langą smalsiai, pro įvairius geografinius akinius, ir įprastame vaizde atpažinti kuo daugiau geografinių disciplinų nagrinėjamų aspektų.

Šios užduoties rezultatas – GIS metodais visų bendrai sukurtas “Geografinio lango” žemėlapis – padeda dalintis savo matomais vaizdais ir jų geografiniais aprašymais.

2020 m. balandžio 3 d. per 17 valandų jame atsirado 130 “geografinių langų”. Akciją pratęsus iki šv. Velykų švenčių, balandžio 12 d., žemėlapyje atsirado 312 “geografinių langų”.

”Geografinio lango” užduotis gali būti vertinama kaip savanoriškas (dalyvaujamojo pobūdžio) sociologinis anoniminis stebėjimo (vizualinis) tyrimas, atskleidžiantis, kaip visuomenė supranta, patiria artimiausią gyvenamąją aplinką ir kiek suvokiami, kiek svarbūs yra atskiri jos aspektai.

Žemėlapį galite apžiūrėti šioje nuorodoje čia.