Geografų popietė su Algimantu Čekuoliu

2010-06-10


Lietuvos geografų draugija birželio 10 dienos popietę savo narius pakvietė į Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Didžiąją auditoriją susitikti su neeiline asmenybe, vienu žymiausių Lietuvos televizijos laidų vedėjų, rašytoju publicistu Algimantu Čekuoliu.
Geografai, vos tilpę 100 vietų auditorijoje, su nekantrumu laukė intriguojančios paskaitos, kurios tema „Kaip su tom rasėm?“ Džiugu, kad susirinko labai skirtingo amžiaus klausytojų, daug jaunimo.
Nepaisant garbaus amžiaus, intelektualusis pranešėjas žavėjo įdomios faktinės medžiagos pateikimo ir savitos refleksijos sinteze. Pirmiausia jis puikus pasakotojas, gebantis sudėtingus dalykus pateikti paprastai, patraukliai ir aiškiai. Įvairiausių žinių, įspūdžių prikaupęs – iš pasaulio žiniasklaidos lobyno, kaip pats Algimantas Čekuolis sako, „išgrėbęs“ įdomiausią ir aktualiausią informaciją, ją pateikia klausytojui, bet neperša savo nuomonės, palieka interpretuoti. Antra, unikalu tai, kad publicistas remiasi ne tik teoriniais šaltiniais, bet ir pats keliauja, ieško, renka informaciją apie skirtingas visuomenes, jų kultūras. Jis puikiai išmano daugybę sričių – nuo seniausių istorinių įvykių iki dabartinio klimato kaitos ypatybių.
Besidomintys šiandienos aktualijomis turėjo galimybę pabendrauti, padiskutuoti su įdomiu žmogumi. Pvz., į klausimą „Kaip jūs vertinate tai, kad lietuviai emigruoja iš savo šalies?“ gerb. Algimantas atsako: „Teigiamai. Kai išgirstu oro uoste postringaujant – „išvažiuoju, nes man Lietuva nieko nedavė“, – tai smagu girdėti, kad tokie išvažiuoja… Tik klausimas kur? Laimės ieškoti? Nepamirškime, laimė bėga mūsų priešakyje it vaivorykštė. O mes vejamės, vejamės, bet pačiupinėti negalime. Tačiau didelis malonumas bėgti paskui ją, vytis.“
Po renginio susirinkusieji džiaugėsi šiltu bendravimu ir neskubėjo skirstytis. Nusidriekė eilė norinčiųjų įsigyti šmaikščia Algimanto Čekuolio kalba parengtų knygų – „Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu“ bei „Staigmenos ir kiti žinomi dalykai“ (sudarytoja Loreta Paškevičienė, leidykla Alma littera). Džiugino autoriaus dėmesys: vingiuodamas autografus, kiekvieną pašnekino, išklausė.