Miestai visame pasaulyje susiduria su didėjančia socialine ir ekonomine nelygybe bei segregacija. Kokie yra pagrindiniai segregacijos veiksniai? Kokias pasekmes sukelia didėjanti segregacija? Kas gali padėti ją sumažinti? Visus atsakymus (ir dar daugiau) galite sužinoti prisijungę prie masinio atviro internetinio kurso “Building Inclusive Cities: Tackling Urban Inequality and Segregation“.
Nemokamai registruokitės jau dabar, o kurso pradžia balandžio 7 d.
Kurso kūrėjų ir lektorių komandoje – Vilniaus universiteto absolventė geografė, Lietuvos socialinių tyrimų centro Visuomeninės geografijos ir demografijos instituto ir Delfto technologijos universiteto mokslo darbuotoja dr. Rūta Ubarevičienė! Mokslininkė yra socialinių-erdvinių pokyčių, socialinės segregacijos ir depopuliacijos ekspertė, tirianti globalius ir lokalius socialinių ir ekonominių sistemų erdvinius procesus.
Kursai vyks anglų kalba. Jie rekomenduojami visiems besidomintiems visuomenine geografija!
Nemokama registracija: https://www.edx.org/course/building-inclusive-cities-tackling-urban-inequality-and-segregation?fbclid=IwAR1YkFBUPi6eV-usDqE1SDsJI7_iAaf8Rbk6Zm_Kpjesbg5_LTZvCZHRanI
Kursas susideda iš šešių modulių, paskirstytų per septynias savaites.
Pirmosios dvi savaitės skirtos susipažinimui su kursu bei pagrindinėmis naudojamomis sąvokomis – nelygybė, segregacija, įtraukus miestas, miesto dizainas. Sužinosite, kas yra užburtas segregacijos ratas, kaip ir kodėl jis susiformuoja, kaip iš jo ištrūkti.
Per kitas tris savaites, kartu su miesto dizaino ekspertais bus gilinamasi į miestų fizinės formos ir įtraukios gyvenamosios aplinkos kūrimo ryšius regiono, miesto ir kaimynystės lygmenyse.
Šeštą ir septintą savaitę vyks žinių kartojimas, turėsite galimybę užduoti savo klausimus, į kuriuos bus atsakoma apskritojo stalo susitikime su ekspertais.
Kiekvieną savaitę bus skiriama po rimtesnę užduotį, bet kursą galima tęsti ir susipažinti su pagrindine medžiaga ir neatliekant užduočių.
Sužinokite apie Kursą daugiau:
1 Global trends in socio economics segregation V5 – YouTube