LGD kelionė: Krokuva – Tatrai

2023 m. BALANDŽIO 28 – GEGUŽĖS 1 d. Kaina 230 Eur (jeigu ne mažiau kaip 35 žmonės).

4 dienų kelionės maršrutas: Vilnius – Krokuva – Veličkos – Aukštieji Tatrai – Vilnius

1 diena. 5.30 išvykstame iš Vilniaus (šv. Petro ir Povilo bažnyčios aikštelė) 6.00 nuo Spaudos rūmų. Važiuojame per Lietuvą Lenkiją su trumpais sustojimais. Pietūs iš asmeninių lėšų arba lauknešėlio iš namų. Apie 15-16 val. atvykstame į Krokuvą. Pažintis su senąja Lenkijos sostine. Apžiūrėsime Jogailos universiteto kiemelį, žavią renesansinę halę – Sukienicą (buvusią audinių prekyvietę, o dabar suvenyrų ir parduotuvėlių karalystę), Šv. Marijos baziliką, senuosius Šv. Floriono miesto vartus, Barbakaną ir kitus žymiausius miesto objektus. Apsilankysime Vavelio katedroje, kur palaidoti Lietuvos-Lenkijos valdovai ir jų šeimos nariai bei daugybė abiejų šalių istorijai nusipelniusių žmonių. Įkopę į katedros bokštą, pamatysite žymiausią Lenkijos varpą, kuriuo skambinama tik svarbiausių valstybės įvykių ar švenčių metu. Trumpai laisvas laikas. 18.30 val. išvykstame į Slovakiją Aukštųjų Tatrų regioną į nakvynės vietą (apie 21 val. viešbutyje).

 

2 diena. Pusryčiai. 10 val. pėsčiomis keliaujame į kalnų žygį. Kalnapušių zona keliausime kalnų takais, grožimės kriokliais, upeliais, kalnų ežerėliais ir panoraminiais vaizdais, kurie atsiveria į apačioje esantį slėnį ir Žemuosius Tatrus. Pietūs – savo sausas davinys arba tradiciniai patiekalai kalnų trobelėje – chatoje (terasoje galima išgerti kalnų žolelių arbatos). Keliaujame linkVodopady Studeneho potoka  krioklio. Nusileidžiame Stary Smokovec miestelyje. Smagi vakarienė Plėšikų užeigoje (Zbojnícka koliba Stará Lesná) su tradiciniais patiekalais ir gėrimais, dainomis ir šokiais! Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena. 9 val. vykstame į Peninų nacionalinį parką. Lankome Levočą – vieną gražiausių karališkųjų viduramžių miestų, šiandien garsėjanti aukščiausiu gotikiniu altoriumi pasaulyje Šv. Jokūbo bažnyčioje. Vykstame į Opalų kasyklas (prie Prešovo) – tai seniausios pasaulyje opalo kasyklos. Slovakijos opalai pasaulyje buvo vertinami dėl savo išskirtinių spalvų. Tai vienintelė vieta Eurazijos žemyne kur buvo kasamas šis brangusis mineralas. Čia 1775 m buvo rastas iki šiol didžiausias pasaulyje 13 cm skersmens, 594 g ar 2970 karatų svorio opalas. Užsidėję šalmą ir pasiėmę žibintuvėlį, kaip tikri kalnakasiai keliaujate į spalvingą požemių pasaulį. Ekskursijos metu praeinate 1280 m požeminį turistinį maršrutą, sužinote daug įdomios informacijos apie opalo mineralų susidarymą, jų gavybą bei pačių kasyklų istoriją. Slovakijoje Vandens parkas 8 eurai (visai dienai).

 

4 diena. 8 val. išvykstame į Lenkiją/Lietuvą. Apie 10.30 val. atvykstame į Veličkos miestelį. Edukacinė programa Veličkos druskų kasyklose, ji veikia net 700 metų – tai vienos seniausių kasyklų Europoje. Dabartinė kasykla – tai 2,5 km ilgio ekskursijų trasa, vedanti tuneliais, esančiais 64-135 m gylyje po žeme. Kasyklose veikia restoranas, kino salė, požeminis paštas, taip pat matysime druskos ežerus, iškaltą barokinę Šv. Kingos koplyčią su altoriaus statulomis ir sietynais, koridorių bei kamerų labirintus su karaliaus Kazimiero, Gėtės, popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo skulptūromis.

Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais. Vėlai vakare atvykstame į Vilnių.

Kelionės kaina 230 Eur (jeigu vyksta ne mažiau kaip 35 žmonės. Ne Draugijos nariams kaina: 250 Eur).

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu, kuro mokestis, aikštelės, vairuotojų nakvynės.
  • 3 nakvynės su pusryčiais
  • Grupės kelionės draudimas užsienyje (dengia LGD)

Į kainą neįskaičiuota: Ekskursijos; keltuvai apie 15 Eur; Veličkos druskų ir Opalų kasyklos 23 Eur; pietūs ir kt. asmeninės išlaidos.

REGISTRACIJA į kelionę: https://forms.gle/kv4BEH5ngyxSzMQH9

 

Prisegtukai: