LGD pažintinė ekspedicija į Smiltynę

LGD pažintinė ekspedicija į Smiltynę

Tęsiame tradiciją ir labai kviečiame registruotis į pažintinę ekspediciją Smiltynėje bei drauge geografiškai praleisti pavasario savaitgalį! Ekspedicija numatyta 2025 m. gegužės 24–25 d. Ekspedicijos metu aplankysime Smiltynės gamtos mokyklą (ten planuojame ir nakvynę), kur numatyta edukacinė veikla. Taip pat planuojame pažintinį žygį Smiltynėje, kurio metu tyrinėsime gamtinę aplinką, kraštovaizdį, susipažinsime su vietovės istorija ir dabartimi. Be to, planuotume aplankyti ir kitus objektus (veiklas):…

Plačiau

Motinos Žemės diena

Motinos Žemės diena

Sveikiname su Motinos Žemės diena! Šią dieną kviečiame branginti mūsų įstabiąją planetą, gėrėtis jos grožiu ir tausoti jos teikiamus turtus. Ar iššifruosite, ką užrašėme paveikslėlyje šia nuostabia Žemės kalba? Užrašas sukurtas naudojantis „Landsat“ aukštos rezoliucijos palydoviniais vaizdais, kuriuose matome įvairias Žemės paviršiaus formos, vandens telkinius, išskirtinę žemėveikslių struktūrą. „Landsat“ – ilgiausiai (nuo 1972 m. iki dabar) trunkanti Žemės stebėjimams skirtų…

Plačiau

Skirkite 1,2 % GPM paramos Lietuvos geografų draugijai

Skirkite 1,2 % GPM paramos Lietuvos geografų draugijai

Dar neapsisprendėte, kam skirti 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio paramos? Nuoširdžiai prašome ir kviečiame juos skirti LGD! LGD juridinio asmens kodas: 191692171 Adresas: M.K. Čiurlionio g. 21, LT-03101 Vilnius Prašymą skirti dalį sumokėto GPM paramai galima pateikti per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), adresu https://deklaravimas.vmi.lt. EDS prašymą skirti paramą užpildysite naudodamiesi naujuoju paramos vedliu, užtruksite vos kelias minutes. Gavėjo paieškos langelyje…

Plačiau

Jubiliejinė prof. S. Vaitekūno geografijos olimpiada Klaipėdoje

Jubiliejinė prof. S. Vaitekūno geografijos olimpiada Klaipėdoje

„Dirbdamas jaučiu gyvenimo prasmę, jo grožį, savo buvimo šiame pasaulyje prasmę“.  Prof. Stasys Vaitekūnas Kovo 28 d. vyko jubiliejinė XV-oji Klaipėdos krašto 8-ųjų klasių mokinių profesoriaus Stasio Vaitekūno geografijos olimpiada! Šią, itin populiaria ir prestižine tapusią olimpiadą, pagal olimpiados nuostatus garbė teko organizuoti Klaipėdos moksleivių saviraiškos centrui, kurio mokinys Kiril Safronov (mokytoja ekspertė  J. Jonaitienė) 2024 m. tapo absoliučiu olimpiados nugalėtoju. …

Plačiau

2025 m. balandžio 4 d. „Geografijos nakties“ maratonas Lietuvoje

2025 m. balandžio 4 d. „Geografijos nakties“ maratonas Lietuvoje

Šių metų balandžio 4 dieną ir visą naktį pasaulyje vyks daugiau nei 270 geografiją populiarinančių renginių! Juose geografijos ir gretimų sričių mokslininkai, dėstytojai, studentai, mokytojai ir mokiniai, observatorijų, muziejų specialistai ir patys įvairiausi geografijos mylėtojai pristatys geografijos mokslą, geografinius metodus, tyrimus, požiūrius, geografų veiklas ir karjeras, nagrinės aktualias pasaulio gamtos ir visuomenės problemas, mėgausis geografijos teikiamomis naudomis. Pasauliniame „Geografijos nakties“…

Plačiau

Įvyko XXIV-asis Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas

Įvyko XXIV-asis Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas

Praėjusį šeštadienį (kovo 29 d.) Vilniaus universiteto Geomokslų institute įvyko tradicinis XXIV-asis Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas! Džiaugiamės, kad šiemet konkurse dalyvavo daugiau kaip 800 mokinių iš daugiau nei 200 Lietuvos mokyklų. Konkurso dieną mokiniai bei jų mokytojai turėjo progą apsilankyti instituto erdvėse ir sudalyvauti įvairiose geografinėse veiklose, kurias vedė konkurso organizatoriai, instituto mokslininkai, dėstytojai, studentai. Konkurso dalyvius sveikino…

Plačiau

Šiandien minime Pasaulinę Žemės dieną!

Šiandien minime Pasaulinę Žemės dieną!

Šiek tiek istorijos…

1969 m. spalį San Franciske (JAV) vykusioje UNESCO konferencijoje visuomenės aktyvistas M. McConnellis pasiūlė įvesti pasaulinę šventę, skirtą Žemės gyvybei ir grožiui pagerbti bei taikai skatinti. Kartu su gyvybės Žemėje švente jis ketino Žemės dieną atkreipti žmonių dėmesį į būtinybę išsaugoti ir atnaujinti grėsmingą ekologinę pusiausvyrą, nuo kurios priklauso visa gyvybė Žemėje.

Šis pasiūlymas sulaukė didelio palaikymo, todėl 1970 m. kovo 1 d. San Francisko miestas paskelbė Žemės dienos deklaraciją „Pagarba Žemei“, o 1970 m. kovo 21 d. pirmą kartą buvo švenčiama Žemės diena. Šios dienos data simboliškai siejama su pavasario lygiadieniu, kuris apytikriai būna kovo 20-21 dienomis. Kaip žinia, šiuo metu visame Žemės rutulyje dienos ir nakties trukmė tampa vienoda. Nuo šios dienos šiauriniame pusrutulyje naktis – trumpesnė už dieną, o simboliškai šis momentas siejamas su gamtos atbudimu.

Lietuvos geografų draugija visus kviečia švęsti Žemę ir branginti tai, ką ji mums suteikia!

Belaukiant XXIV-ojo Č. Kudabos geografijos konkurso

Belaukiant XXIV-ojo Č. Kudabos geografijos konkurso

Jau netrukus, kovo 29 d., į VU Geomokslų instituto erdves sugužės 823 mokiniai iš 213 Lietuvos mokyklų ir skirs savo šeštadienį GEOGRAFIJAI! Konkurso organizatoriai, instituto dėstytojai ir studentai – savanoriai planuoja veiklas ir ruošia programą, atvykstantiems anksčiau, tam, kad laikas konkurse būtų kuo įdomesnis, prasmingesnis. Kviečiame susipažinti su renginio programa: 8:30 – 11:00 Mokinių registracija. 11:00 – 11:15 Konkurso atidarymas.…

Plačiau

Žemėlapių kūrimo konkursas „Nepažintas Vilnius“

Žemėlapių kūrimo konkursas „Nepažintas Vilnius“

Jau trečius metus vykstantis konkursas siekia pažadinti mokinių geografinį smalsumą, norą tyrinėti savo aplinką ir ją perteikti žemėlapyje. Kviečiame dalyvauti! Konkurse gali dalyvauti mokiniai nuo 11 iki 19 metų amžiaus. Mokiniams talkinti gali skirtingų disciplinų mokytojai ar mokytojų komandos, kiti mokyklos bendruomenės nariai (mokyklos administracija, mokinių artimieji). Konkursui pateikiamas individualus, grupėje (maksimaliai 4 nariai vienoje grupėje) arba su šeimos nariais atliktas…

Plačiau