Minėdami Europos kraštovaizdžio dieną, spalio 20-ąją pasimėgaukime plačiais toliais, o antradienį, 2024 m. spalio 22 d. kviečiame aptarti kraštovaizdžio srities aktualijas: saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre, Antakalnio g. 25, Vilniuje gyvai vyks tarpdisciplininis forumas „Kraštovaizdžio horizontai 2024. Europos kraštovaizdžio konvencija ir Lietuva“. Norintys dalyvauti gyvai, prašome registruotis: https://bit.ly/Registracija_kraštovaizdžio_horizontai_2024 Taip pat bus galimybė stebėti nuotolinę transliaciją, prisijungimas prie nuotolinės transliacijos: https://bit.ly/Kraštovaizdžio_horizontai_2024…
Kviečiame dalyvauti XII-ojoje nacionalinėje konferencijoje GEOGRAFIJA: MOKSLAS IR EDUKACIJA!Šių metų konferencija skirta Lietuvos geografų draugijos 90-mečiui paminėti. Konferencija vyks 2024 m. spalio 18-19 d., Klaipėdoje. Spalio 18 d. (penktadienis) numatoma ekskursija į Klaipėdos miesto ir rajono organizacijas bei lankytinas vietas.Spalio 19 d. (šeštadienis) konferencijos dalyvių pranešimai Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto „Baltojoje menėje“. Į konferenciją kviečiame registruotis iki…
Jau šią savaitę vyks XI-oji nacionalinė konferencija Geografija: mokslas ir edukacija „Veidu į jūrą“! Lapkričio 24 d. numatomos išvykos į jūrinio verslo įmones Klaipėdoje. Lapkričio 25 d. pranešimų diena Klaipėdos universitete (Herkaus Manto g. 84, konferencijų salėje). Konferencija skirta geografo prof. Kazio Pakšto 130-ųjų gimimo metinių paminėjimui. „Įsikabinkime į savąją jūrą, nes tik per ją Lietuva išplauks į civilizacijos vieškelį.<…>. Pats laikas mums išmokti ne iš…
2022 m. spalio 21 d. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institute įvyko X-oji nacionalinė konferencija „Geografija: mokslas ir edukacija“, šių metų konferencijos tema – „Aktualūs Lietuvos kraštovaizdžio tyrimai“. Apie 200 (apie 150 nuotoliu ir 50 gyvai) geografijos žinovų ir jiems prijaučiančių, Europos kraštovaizdžio konvencijos ratifikavimo 20-metį, pažymėjo diskutuodami apie šiuolaikinius Lietuvos kraštovaizdžio tyrimus ir bendrojo ugdymo programas. Kaip priminė ilgametis…
Pasaulinis geografų kongresas Paryžiuje Šis kongresas mums parodė, kad geografija yra gyva ir gyvybinga, o dar svarbiau – progresyvi, novatoriška ir, tiesą sakant, išradinga. Turime panaudoti šias stiprybes ir savo didelius talentus panaudoti siekdami tvaresnės visų žmonių ir planetos ateities. (Michaelas Meadowsas, IGU prezidentas) 2022 metų liepos 18-22 dienomis Paryžiuje, Sorbonos universitete ir Geografijos institute įvyko Tarptautinės geografų sąjungos (International…
Liko vos dvi dienos užsiregistruoti į nuotolinį pasaulio geografijos draugijų susirinkimą, skirtą Jungtinių Tautų Biologinės įvairovės konvencijos šalių konferencijai (COP 15) Kunminge paminėti. Kovo 30 d. (trečiadienį) nuo 16:00 iki 20:00 Lietuvos laiku (13:00–17:00 GMT), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) bendradarbiaujant su Karališkąja Škotijos geografų draugija, Kanados karališka geografų draugija ir Karališkąja geografine draugija (kartu su Britų geografų institutu) nuotoliniame susitikime,…
Kokie miškai labiausiai švelnina klimato krizę? Norėdami išvengti katastrofinio klimato atšilimo turime ne tik mažinti CO2 emisijas, atsisakyti iškastinio kuro, bet ir nepažeisti natūralių planetos pajėgumų sugerti CO2, užrakinti jį gyvosiose anglies saugyklose 2022 m. sausio 20 d. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institute įvyko tarpdisciplininė mokslinė konferencija, skirta diskusijai apie klimatinį miškų vaidmenį ir ateities žaliosios politikos…
2018 m. gruodžio 7 d. VU CHGF Geomokslų institute tradiciniame, 7-ajame forume „Geografija: mokslas ir edukacija” jungtinės geografų pajėgos (apie 70 dalyvių, iš jų – 55 mokytojai iš visos Lietuvos) diskutavo apie geografijos teoriją ir praktiką akademijose ir mokyklose, šiuolaikines mokslo aktualijas ir kintantį geografijos ugdymo turinį, metodus, dalijosi geriausia pamokų vedimo patirtimi. Mokytojai džiaugėsi pranešimų ir geografinių rakursų įvairove,…
2017 m. balandžio 27 d. Vilniaus universiteto Geomokslų institute Lietuvos geografų draugijos rūpesčiu įvyko atvira diskusija „Apie šiandieninę geografijos žinių galią“. Daugiau kaip 40 skirtingų kartų, skirtingų sričių ir patirčių geografų – akademinė bendruomenė, studentai, edukologai ir mokytojai, įvairiose organizacijose dirbantys praktikai – drauge apmąstė dabartinę geografijos apibrėžtį, galias ir pasiekimus, diskutavo apie tai, ką geografija teikia jiems patiems ir…
Apie ką šiandien kalbasi geografai Lietuvoje? Kas yra šiandieninė geografija? Ar žinote, kad… Anglies dvideginio koncentracija Žemės atmosferoje 2013 metais buvo didžiausia per paskutinius 800 metų… Apie 2 milijardai žmonių gyvena mažesniu kaip 60 km atstumu nuo vandenyno pakrančių, o pasaulinio vandenyno lygis iki 2100 m. pakils 17-81 cm… Latvijoje gyventojų migracija nagrinėjama ir pasitelkus socialinius tinklus… Pastaruoju metu 60%…