Kvetimas į Tarptautinės geografų sąjungos susitikimą

Liko vos dvi dienos užsiregistruoti į nuotolinį pasaulio geografijos draugijų susirinkimą, skirtą Jungtinių Tautų Biologinės įvairovės konvencijos šalių konferencijai (COP 15) Kunminge paminėti.

Kovo 30 d. (trečiadienį) nuo 16:00 iki 20:00 Lietuvos laiku (13:00–17:00 GMT), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) bendradarbiaujant su Karališkąja Škotijos geografų draugija, Kanados karališka geografų draugija ir Karališkąja geografine draugija (kartu su Britų geografų institutu) nuotoliniame susitikime, siekdama pabrėžti mūsų disciplinos svarbą prisidedant prie mokslinių tyrimų, švietimo ir su biologinės įvairovės krize susijusia politika.

Kaip pasaulinės geografinės bendruomenės narius, kviečiame jus prisijungti prie renginio, kurio metu tikimasi mesti iššūkį geografams tyrinėti bei veikti pagal savo interesų ir darbines sritis, susijusias su biologinės įvairovės krize.

Šio renginio organizavimas yra paskatintas sėkmingo ankstesnio IGU susirinkimo dėl Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos (COP26). Ankstesnio susirinkimo rezultatas yra paskelbta ataskaita (prie jos prisidėjo ir Lietuvos geografų draugija atstovaujama dr. Giedrės Godienės), kurioje buvo pateiktos pagrindinės rekomendacijos, ir bendra deklaracija, prie kurios prisijungė daugiau nei 80 pasaulio draugijų įsipareigojusios dėti dvigubas pastangas, kad išspręstų klimato krizę (ataskaita: https://drive.google.com/file/d/127wde8oZISyMLt6W4Ng6q4gQ8L0Fypha/view; deklaracija: https://rcgs.org/about/news-releases/declaration-of-the-global-geography-community-on-the-biodiversity-and-climate-crises/). 

Tikimasi, kad šis susitikimas bus proga dar kartą susiburti, kad visi kartu išspręstume dar vieną gyvybiškai svarbią šiuolaikinio pasaulio problemą.

Norint dalyvauti susirinkime reikia registruotis el. paštu: sophie.walker@rsgs.org nurodant savo vardą, pavardę, pareigas, institucijas ir/ar organizacijas. Renginiu kviečiame dalintis su kolegomis geografais, studentais ir kitais besidominčiais!