Pasaulis švęs “Geografijos naktį” 2021 m. balandžio 9 d.

Europos geografinių asociacijų organizacija (EUGEO), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) ir Lietuvos geografų draugija (LGD) kviečia prisijungti prie tarptautinės viešų, geografiją populiarinančių renginių platformos “Europos geografijos naktis” ir 2021 metų balandžio 9 dienąir visą naktį drauge švęsti geografiją.

Registruokite savo iniciatyvą tarptautiniame tinklalapyje (forma lietuvių kalba): https://www.geonight.net/2021/02/05/propose-an-event-form-in-lithuanian-language/

Patirkime geografijos galias, naudą ir jos dovanojamą pasaulio pažinimo džiaugsmą konferencijose, diskusijose, debatuose, protmūšiuose, viktorinose, projektuose, parodose, ekskursijose, žygiuose, pokalbiuose! Pristatykime ir komentuokime naujausius gamtinių ir visuomeninių procesų ir fenomenų tendencijas ir jų tyrimus. Žaiskime, vaidinkime, žiūrėkime ir aptarkime filmus, ragaukime, pieškime, fotografuokime, kartografuokime. Tirkime, mąstykime, lyginkime ir dalinkimės savo atradimais!Net ir sudėtingos Covid-19 pandemijos situacijoje galimi renginiai nuotoliniu būdu, virtualūs turai.

Šios renginių platformos dėka galime pajusti bendrystę su daugeliu geografijos srities profesionalų ir entuziastų, o šiemet – dėl renginių interneto erdvėje – ir sužinoti, kaip įdomiai geografija pristatoma ir kokia ji yra visuose pasaulio žemynuose. Geografijos nakties metu sudaromas švieselių – numatomų renginių – žemėlapis indikuoja šalių iniciatyvumą.

2019 m. balandžio 5-ąją įvyko daugiau nei 100 renginių 12-oje Europos šalių (iš jų vien Italijoje 51) ir6-iose šalyse už Europos ribų – Afrikoje ir Pietų Amerikoje. 2019 m. “Europos geografijos nakties” iniciatyvų pasaulio žemėlapis: https://www.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=9a0a25d47ee04bae9aa5c8b29ad56182

2020 m. dėl Covid-19 pandemijos pasaulinė ir europinė koordinacija sutriko. Visgi, virtualūs renginiai vyko Italijoje (2 iš numatytų 52 net 25-iose vietovėse), Ispanijoje (1), Slovėnijoje (2 nacionalinių konkursų apdovanojimai), Graikijoje (1). Sveikinimus didžiausią skaičių renginių (5) šalyje surengusiai Lietuvai perdavė EUGEO ir IGU kolegos.

2021 m. balandžio 9 d. “Geografijos naktis” Lietuvoje vyks 3-ą kartą.LGD nuoširdžiai dėkoja visiems, kurių pastangomis šis įvykis buvo paminėtas 2019 ir 2020 metais.

2019 m. balandžio 5 d. įvyko 10 renginių (su pasiruošimu XIX nacionaliniam mokinių Č. Kudabos geografijos konkursui) 6 vietovėse; įdomiai su geografija laiką leido1305 dalyviai (iš jų – 900 – nacionaliniame Č. Kudabos konkurse), daugiausiai moksleiviai.

2020 m. balandžio 3 d., pilno karantino sąlygomis Lietuvoje įvyko 5 internetiniai geografijos populiarinimo renginiai, kuriuose dalyvavo apie 400 žmonių. Virtualioje erdvėje dalyvaujamaisiais metodais (atskirų žmonių drauge) sukurti 2 žemėlapiai, vyko viktorinos, o Kruonio gimnazijoje – visos dienos renginių paketas “Kramtyk geografiją”.

„Geografijos naktis”– tai geografinių renginių platforma, kurią 2017 m. nacionaliniu mastu pirmąsyk inicijavoPrancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas. Europos geografinių asociacijų organizacija EUGEOpastangomis iniciatyva išplito Europoje, o Tarptautinės geografų sąjungos pastangomis – visame pasaulyje. Lietuvoje ją koordinuojaLietuvos geografų draugija.

“Geografijos naktis” pirmąkart surengta Kroatijoje, Zadaro mieste 2016 m..

Apsilankykite tarptautinėje “Geografinės nakties” interneto svetainėje, kurią sukūrė ir administruoja AGEI (Italijos geografų asociacija): https://www.geonight.net/

Čia Jūs galite rasti informacijos apie tai, kokie renginiai gali būti organizuojami, paaiškinimus, kaip užpildyti paraišką, galėsite pamatyti žemėlapius, rodančius kiek pasaulio šalių domisi Geografinės nakties iniciatyva, rasti duomenų apie tai, kaip šis geografinis įvykis vyko ankstesniais metais, o Geografinės nakties 2019 m. žemėlapyje – sužinoti daugiau kur, kokie renginiai buvo surengti!

Po 2021 m. balandžio 9 d.čia bus pateikiami susiję žiniasklaidos atsiliepimai, vaizdinė medžiaga.

 

Tarptautinių koordinatorių kontaktai:

alexis.alamel@univ-lille.fr

tabusi@unistrasi.it

Sekite ir dalinkitės savo iniciatyvomis socialiniuose tinkluose:

GeoNight Facebook page: https://www.facebook.com/GeoNight.official

GeoNight Twitter: https://twitter.com/GeonightO

GeoNight Instagram: https://www.instagram.com/geonight.official/

 

Svarbu!!! Šiemet Lietuvos renginiai neturės atskiros svetainės, todėl kviečiame registruoti savo renginį tarptautiniame tinklalapyje iki vasario 23 d.:

https://www.geonight.net/2021/02/05/propose-an-event-form-in-lithuanian-language/

Prašome visus, užsiregistravusius tarptautinėje platformoje pranešti renginio pavadinimą, laiką, svetainę (FB įvykį) ir kontaktinį asmenį Draugijai el.p. g.godiene@gmail.com

Kovo pradžioje visų šalių nacionalinės geografų asociacijos turės peržiūrėti savo šalies paraiškas ir jas patvirtinti.

LGD viešins “Geografijos nakties” Lietuvoje informaciją, praneš apie visus Lietuvoje vyksiančius renginius.

Organizatorius prašome pasirengti pateikti LGD trumpą renginio ataskaitą (dalyvių skaičius, aprašymas/atsiliepimai; 1-3 foto, kurias galima būtų viešinti laisvai).

 

Apie 2020-ųjų “Geografijos naktį” Lietuvoje:

https://www.lgd.lt/content/virtuali-%E2%80%9Cgeografijos-naktis%E2%80%9D-lietuvoje-5-zvaigzdes

“Geografinio lango 2020” žemėlapis – sukurtas 2020 m. “Geografinės nakties” proga: https://geografudraugija.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=6a5f7ca787374355a54e5c88932ae032&fbclid=IwAR0t0AbC4O-J84kXlWTdW61OhZ4QgtMnEVr3oQIwYSBzgfwwGUGYaY4-RTg

2019 m. renginių Lietuvoje žemėlapis su iniciatyvų aprašymais: https://geografudraugija.maps.arcgis.com/apps/View/index.html?appid=7f5fd7b163a540faa322ba053fbe47f4

 

Sekite aktualią informaciją: www.lgd.ltwww.facebook.com/ltgeografudraugija.

Klauskite: dr. Giedrė Godienė, g.godiene@gmail.com,

VU CHGF Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytoja,

Lietuvos geografų draugijos viceprezidentė

Prisegtukai: