Paskaita „Kultūrinis kraštovaizdis ir kraštovaizdžio kultūra: sąvokos, taikymas, iššūkiai”

Lietuvos Nacionalinė UNESCO komisija ir ir Architektūros [aktualijų] fondas kviečia į paskaitą:

KULTŪRINIS KRAŠTOVAIZDIS IR KRAŠTOVAIZDŽIO KULTŪRA: SĄVOKOS, TAIKYMAS, IŠŠŪKIAI

Žmogus, tam tikrą erdvę įvardinęs kraštovaizdžiu, joje gyvena ir kuria daugiasluoksnį kultūrinį kraštovaizdį. Jo suvokimas ir išraiška – tai kintančių žmogaus, visuomenės, valstybių ir pasaulinių vertybinių nuostatų atspindys. Kiekviena karta įaudžia savo laikmečio ir savo požiūrio giją į keturmatį kraštovaizdžio audinį. Koks jis ir kaip jis funkcionuoja tarptautiniuose teisės aktuose bei kasdieniniame gyvenime čia ir dabar?

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ACHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS tęsia paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. 2013 m. lapkričio 6 d. [trečiadienis], 17:30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje kviečia į paskaitą, dedikuojamą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytai Kuršių nerijai. Paskaita nemokama.

Paskaitoje dr. Giedrė Godienė [geografė, Lietuvos geografų draugijos narė, pastaruosius 10 metų nagrinėja Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimą Lietuvoje ir Europoje] aptars kultūrinio kraštovaizdžio suvokimą ir iššūkius, kurie kyla jo apsaugos, tvarkymo bei planavimo srityse.
Linas Naujokaitis [UAB „Urbanistika“ vyr. architektas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas] pakomentuos urbanistinio planavimo specifiką kultūriniame kraštovaizdyje, remiantis Neringos savivaldybės teritorijos ir jos dalių bendrojo plano pavyzdžiu.

Dauigiau info: http://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/lietuvos-nacionaline-unesco-komisija-ir-architekturos-fondas-kviecia