Švęskime geografiją su visu pasauliu!

Europos geografinių asociacijų organizacija (EUGEO), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) ir Lietuvos geografų draugija (LGD) kviečia prisijungti prie tarptautinės viešų geografiją populiarinančių renginių platformos „Geografijos naktis“ ir 2024 m. balandžio 5 ir 12 naktimis (ir dienomis) švęsti geografiją: surengti geografiją, geografinius metodus, tyrimus ir geografų veiklas įdomiai atskleidžiančius viešus renginius.

Registruokite savo iniciatyvą iki 2024 m. vasario 5 d ir būkite pasauliniame renginių žemėlapyje: https://www.geonight.net/propose-an-event-for-the-2024-geonight-edition/

Patirkime geografijos naudą, galias, pasaulio pažinimo džiaugsmą konferencijose, diskusijose, debatuose, protmūšiuose, viktorinose, projektuose, parodose, ekskursijose, žygiuose, pokalbiuose! Pristatykime ir komentuokime naujausius gamtinių ir visuomeninių procesų ir fenomenų tendencijas ir jų tyrimus. Žaiskime, vaidinkime, žiūrėkime ir aptarkime filmus, ragaukime, pieškime, fotografuokime, kartografuokime. Tirkime, mąstykime, lyginkime ir dalinkimės savo atradimais! Galimi renginiai ir nuotoliniu būdu, virtualūs turai.

Veikdami drauge galime pajusti bendrystę su daugeliu geografijos srities profesionalų ir entuziastų, o nuotolinės technologijos leis pasižvalgyti po kolegų renginius visame pasaulyje!

Renginius organizuoti gali visi norintys, tačiau GeoNight platformoje gali būti registruojami tik VIEŠI renginiai, įvyksiantys NURODYTOMIS DATOMIS.

Visų 2024 m. balandžio 5 ir (ar) 12 d. geografinių renginių skelbimuose turi būti naudojama tarptautinė vizualinė GeoNight atributika. Nors renginiai gali vykti vietos kalba, tikimasi, kad renginiai, užregistruoti tarptautinėje platformoje, paviešins numatomo renginio skelbimą, kuriame informacija bus ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis.

Tarptautinės Geografijos nakties nacionalinis koordinatorius – Lietuvos geografų draugija.

Prašome užsiregistravusius tarptautinėje platformoje el. p. g.godiene@gmail.com pranešti:

  • renginio pavadinimą, 
  • pradžios laiką ir trukmę,
  • vietą ir (ar) svetainę (Facebook įvykį),
  • renginio atvirumą (kokiai auditorijai ir kokia kalba vyks),
  • trumpą aprašymą,
  • kontaktinį asmenį ir jo kontaktus.

Vasario viduryje visų šalių nacionalinės geografų asociacijos turės peržiūrėti savo šalies pasiūlymus ir juos patvirtinti. LGD viešins „Geografijos nakties“ Lietuvoje informaciją, praneš apie visus renginius.

Organizatorių prašome pasiruošti pateikti trumpą renginio ataskaitą (dalyvių skaičius, aprašymas ar atsiliepimai; 1-3 foto, kurias galima būtų viešinti laisvai), kurią po renginio prašome atsiųsti Lietuvos geografų draugijos renginio koordinatorei (el. paštu: g.godiene@gmail.com) iki 2024 m. balandžio 30 d.

2024 m. „Geografijos naktis“ Lietuvoje vyks 6-ą kartą. Per paskutinius 5 metus jau įvyko 76 renginiai, kuriuose iš viso dalyvavo virš 4000 žmonių.

2023 m. balandžio 14 d. per 24 val. surengti 29 renginiai (iš viso – 971, su Vilniaus Jeruzalės progimn. kovo 31 d. renginiu – 1571 dalyvis). 2022 m. balandžio 1 d. vyko 18 renginių (iš jų 4 virtualūs), buvo 1178 dalyviai.

Istorija. „Geografijos naktis“ pirmąkart surengta 2016 m. Kroatijoje, Zadaro mieste, o 2017 m. tokią geografinių renginių platformą nacionaliniu mastu pirmąsyk inicijavo Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas. Europos geografinių asociacijų organizacijos EUGEO pastangomis ši iniciatyva išplito Europoje, o įsijungus Tarptautinei geografų sąjungai IGU – visame pasaulyje.

2023 m. šios akcijos metu pasaulyje vyko daugiau kaip 270 geografijai dedikuotų renginių 30 šalių visuose žemynuose.

Sužinokite daugiau, raskite aktualią informaciją:

Tarptautinės „Geografijos nakties“ platformos oficialus tinklalapis https://www.geonight.net/

Daugiau apie įvykusius ir šių metų „Geografijos nakties“ renginius Lietuvoje: www.lgd.lt

Sekite: GeoNight FB ir Lietuvos geografų draugijos FB

Klauskite: dr. Giedrė Godienėg.godiene@gmail.com,

VU CHGF Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytoja,
Geografijos nakties renginių platformos koordinatorė Lietuvoje

Susiję straipsniai