Draugijos naujienlaiškis Nr. 10

Gerbiami Lietuvos geografų draugijos nariai,

šiuo nurimusiu laiku prašome prisiminti Anapilin išėjusius Lietuvos geografus, pagal galimybes lankyti jų kapus ir tvarkyti tuos, kurie yra apleisti.

Kviečiame dalyvauti renginiuose. Atkreipiame dėmesį į artimiausius:
lapkričio 14 d. 17 val. susitikimas su Vytaru Radzevičiumi – kelionių po Pietų Amerikos šalis įspūdžiai. Kvietimas čia.
lapkričio 23 d. (penktadienį) LEU Geografijos edukacinių tyrimų centras kviečia į nacionalinę mokslinę konferenciją „Geografija: mokykla, studijos, mokslas“.
lapkričio 29 d. 17 val. Lietuvos kraštovaizdžio kaitos tyrimo fotokonkurso „LAIKAS KEIČIA ŽEMĘ“ pristatymas ir fotografo, Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojo Ginto Kavoliūno paskaita visiems, norintiems mokėti fotografuoti kraštovaizdį. Renginys vyks VU Gamtos mokslų fakulteto III a., V. Chomskio auditorijoje. Kviečiame visus dalyvauti renginyje ir konkurse. Jį organizuojame drauge kartu su LR Aplinkos ministerija, UAB Hnit-Baltic, Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Vilniaus dizaino kolegija.

Laiško prisegtuke rasite visą renginių, numatomų nuo š. m. lapkričio iki 2013 m. birželio mėn., planą. Draugijos svetainėje galite susipažinti su naujausio LGD valdybos posėdžio protokolu.

Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) kviečia į regioninį kongresą, kuris vyks 2013 m. rugpjūčio 4-9 d. Kiote, Japonijoje. Išsamiau: www.igu-kyoto2013.org. Jau prasidėjo dalyvių ir pranešimų registracija. Organizatoriai prašo ypatingai drąsinti jaunuosius mokslininkus teikti pranešimus ir paraiškas dalyvio grantui gauti.

Primename, kad draugijos tinklapyje galite rasti geografijos istorijos Lietuvoje žinyną. Jis parengtas gavus Lietuvos mokslo tarybos paramą. Kviečiame skaityti ir rašyti mums savo nuomonę apie žinyną, taip pat pastabas ir pasiūlymus, o svarbiausia prašome siųsti tekstus ir informaciją apie svarbius neatspindėtus faktus.

Iki lapkričio 15 d. dar galima teikti mokslinius straipsnius, geografinių mokslo leidinių recenzijas ir tekstus apie geografijos mokslo aktualijas žurnalui „Geografijos metraštis“. Atnaujinta informacija autoriams – prisegtuke.

LGD valdyba

Prisegtukai: