GEOGRAFINIS LANGAS. LGD akcija Geografijos nakčiai 2020

Atverk langą geografijai! Net ir likdami savo namuose, tebesame pasaulio dalimi.

Kviečiame pažvelgti pro savo langą geografiniu žvilgsniu ir pasidalinti tuo su kitais, sukurti Lietuvą balandžio 3-iosios dieną vaizduojančių fotografijų žemėlapį ir suprasti, kokia Jūsų turima geografinių akinių kolekcija – kiek geografinių aspektų galime atpažinti savajame vaizde pro langą?

Šį karantininį 2020 metų pavasarį daugeliui mūsų populiariausia kalionių kryptis yra “Prie lango”.Visgi, ką mes pro tą langą matome? Kokius gamtinius ir socialinius objektus, procesus pastebime, kokios geografijos disciplinos mums padeda juos paaiškinti? Pro langą galime pamatyti pačią Geografiją, o per skirtingus aspektus – tarsi skirtingus geografinius akinius – atpažinti įvairias geografijos šeimos disciplinas.

Užduoties tikslas – pasitikrinti savo pastabumą ir geografinį mąstymą – rasti vaizde kuo daugiau geografinių aspektų ir jų požymių.

Ką reiks daryti balandžio 3 d.?

  1. Bet kuriuo šviesiu metu nufotografuoti vaizdą pro savo namų langą.
  2. Atsidaryti LGD tinklalapį www.lgd.lt arba facebook #Geografinis langas ir paspaudus ant nuorodos patekti į nurodytą svetainę.
  3. Šioje svetainėjesurasti savo namų koordinates
  4. Įkelti savo foto
  5. Aprašyti vaizdą pasirenkant kuo daugiau geografinių akinių (padės anketa, klausimai, paaiškinimai, jau dabar publikuojami LGD FB )
  6. Patikrinti svetainę vakare ir apžiūrėti bendrai visų sukurtą Karantino Lietuvos vaizdų žemėlapį

Geografinio lango užduotis skatina atidžiau ir sąmoningiau stebėti ir tyrinėti kasdieninę aplinką, įvairiausius jos elementus, jų išraišką, ieškoti, kokias sistemas jie reprezentuoja, kokie yra gamtos ir žmogaus ryšiai, kaip viena kitą veikia skirtingos sferos, kokius įdomius, uniklaius erdvinius darinius sudaro. Užduotis prašo susieti tai, kas žinoma, skaityta, matyta per TV su tuo, kas priklauso kasdienybei. Labai tikimės, kad aktyvus stebėjimas leis geriau suprasti vietą, kurioje gyvename, atneš džiaugsmingų atradimų, paskatins tinkamiau tvarkytis, o gal – net suteiks įkvėpimo ir naujų idėjų.

Tai gali visi! Ir vaizdas gali būti pas paprasčiausias – juk smagu matyti ypatingus, didelius dalykus mažose užuominose?!

Pilna užduoties instrukcija – balandžio 3 d. ! Sekite #Geografinislangas

LGD FB nuo kovo 26 kasdien iki balandžio 3 d. publikuojamenedidelespamokėles.

„Geografijos naktis” – tai tarptautinė geografinių renginių platforma, kurią inicijuoja Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas, Europos geografinių asociacijų organizacija EUGEO. Lietuvoje ją globoja Lietuvos geografų draugija.

Daugiau informacijos: www.lgd.lt;FB Lietuvos geografų draugija#Geografinislangas

Klauskite: Giedrė Godienė, g.godiene@gmail.com, FB Giedrė Godienė