JGM rudens stovyklai Vilniuje pasibaigus

Lapkričio 3-5 dienomis Vilniuje įvyko Jaunųjų geografų mokyklos (JGM) rudens stovykla. Mokiniai susirinkę iš įvairiausių Lietuvos vietovių: šiauriausias JGM mokinys iš Joniškio raj. Skaistgirio miestelio, piečiausias – Alytaus raj. Butrimonių miestelio; ryčiausias iš Šalčininkų, o vakariausias iš Klaipėdos. Daugiausiai JGM mokinių iš Kauno jėzuitų gimnazijos ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos.

Tris dienas vyko įvairūs teoriniai ir praktiniai užsiėmimai Vilniaus universitete, Lietuvos edukologijos universitete, Valstybės pažinimo centre, Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje, Mokslų akademijos Keliautojų klube. Paskutinę dieną mokiniai dalyvavo orientavimosi varžybose mieste. Turėjo rasti ir užfiksuoti tam tikrus objektus, išspręsti juose įvairias užduotis. Buvo fiksuojamas laikas ir nueitas atstumas. Visi, per 3 valandas, įveikė 9-10 kilometrų ir puikiai atliko užduotis. Finišas buvo Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Čia vyko varžybų dalyvių apdovanojimas ir visos stovyklos aptarimas. Kita stovykla numatoma per pavasario mokinių atostogas, balandžio 10-12 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke.

Dėkojame visiems lektoriams už įdomius užsiėmimus, JGM vadovams ir LEU geografijos studentams už nuosekliai įvykdytą programą.

Iki pasimatymo pavasarį! 🙂