Pėsčiųjų žygis su geografe doc. dr. Filomena Kavoliute

Minėdami vietovardžių metus pasidairykime į vardus kaimams davusią žemę! 2019 m. gegužės 18 d. kviečiame į 15 km ilgio pėsčiųjų žygį Alytaus rajone Raižiai – Ardiškės – Punia su geografe doc. dr. Filomena Kavoliute.
10.30 val. susitinkame Raižiuose prie totorių mečetės. Aplankysime paminklą Vytautui Didžiajam, vienas seniausių totorių kapines Lietuvoje, susitiksime su totorių bendruomenės seniūnu ir pradėsime 15 km ilgio žygį.
Eisime asfaltuoto kelio kelkraščiu, žvyrkeliu, lauko keliukais nuo Raižių pro Ardiškes iki Punios. Žvalgysimės po raižytą kraštą ir ieškosime mūsų istorijos ženklų – apžiūrėsime įvairias kapines ir kapinaites, kryžkelės kryžių, dvarelių ir tremtinių viensėdžių vietas, Kružiūnų piliakalnį ir dabartines sodybas, gatvinį kaimelį. Nusileidę prie Nemuno ties Punelės žiotimis, grožėsimės slėniu ir upėmis, nusiprausę dulkes, užkopsime į Punios piliakalnį.
Į Raižius galima grįžti pėsčiomis (dar 10 km tiesiu keliu). Taip pat suorganizuosime pavėžėjimą iki Raižiuose paliktų automobilių.

Kelionės kaina – 5 eurai
Vykstame individualiu transportu.
Norintieji vykti į Raižius drauge susitinka 9.00 val. VU CHGF
M. K. Čiurlionio g. 21. Prašome pasirūpinti savo pietumis.

Praneškite apie dalyvavimą, klauskite:
žygio vadovė – Filomena Kavoliutė, tel. 8 656 38135
LGD el. paštu: info@lgd.lt

Renginio skelbimas Facebook.